BARTŁOMIEJ KLUTH ZOSTAJE W SZCZECINIE

pilka siatkowa

Utalentowany atakujący Bartłomiej Kluth podpisał nowy kontrakt z Espadonem w maju 2017 roku i w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego.

Niespełna 25-letni siatkarz dołączył do szczecińskiej drużyny na początku sezonu 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia. W obliczu problemów zdrowotnych Danaiła Miłuszewa Kluth szybko wskoczył do pierwszej szóstki i tego miejsca nie oddał w zasadzie do samego końca rozgrywek. W swoim pierwszym roku na plusligowych parkietach atakujący zdobył łącznie 490 punktów (17 zagrywką, 45 blokiem i 428 w ataku). Jego najbardziej spektakularny występ miał miejsce 6 lutego, gdy Espadon mierzył się w Azoty Arenie z LOTOSEM Treflem Gdańsk. W 4-setowym spotkaniu Kluth zapunktował aż 40 razy, ustalając tym samym nowy rekord PlusLigi.

– Bardzo się cieszę, że zostaję w Szczecinie. W zeszłym sezonie dostałem od klubu szansę i myślę, że całkiem nieźle ją wykorzystałem. Mam nadzieję, że jesienią zaprezentujemy nową jakość gry, będziemy ciężko pracować, walczyć i od początku pokażemy na co nas stać – komentuje kwestię podpisania nowego kontraktu Kluth.

Rozgrywki PlusLigi już wkrótce rozpoczną się w Szczecinie

To wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów siatkówki w Polsce. Jest to najwyższa liga rozgrywkowa w Polsce.

Budowlani zagrają w barażach o awans do PlusLigi

Ten sezon może zacząć się w niezwykle emocjonujący sposób. Budowlani Szczecin zagrają o historyczny awans do PlusLigi w barażach. Zapowiada się niezwykłe widowisko!

Szczecinianie zakończyli sezon na piątym miejscu

Zespół Espadon Szczecin zakończył poprzednie rozgrywki na 5 miejscu tabeli. Wysoka pozycja daje nadzieje na jeszcze lepsze wyniki w rozpoczynającym się sezonie, który powinien być niezwykle emocjonujący w kontekście walki o mistrzostwo.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali szczecińską Budowlanych 3:0

Siatkówka Asseco Resovii Rzeszów wygrała z drużyną ze szczecińskiego Budowlanych 3:0. Kluczowy mecz, który rozegrano w Polskiej Lidze Siatkówki na Staszica Arena 31 października 2017 roku.

Asseco Resovia to rzeszowski klub siatkarski. Obecnie zajmują piąte miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki Mężczyzn. Prowadzona przez głównego trenera Tomasza Dukli i kapitana Bartosza Kaczyńskiego drużyna ma wystartować w przyszłorocznym turnieju kwalifikacyjnym CEV European Champions League Final 16.