Jak zagrać mecz siatkówki - przygotowanie

trening przed meczem

Przygotowanie do meczu to zawsze trudny proces. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników i wiele zadań do wykonania. Należy się odpowiednio przygotować zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Jak zagrać mecz siatkówki - przygotowanie psychiczne

Gra w siatkówkę wymaga przygotowania psychicznego, aby odnieść sukces.

  • Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że znasz swoje mocne i słabe strony przed rozpoczęciem meczu. Pomoże Ci to wiedzieć, jakiego rodzaju zabaw powinieneś używać, aby dobrze się bawić.
  • Następnym krokiem jest skoncentrowanie się na wynikach indywidualnych i zespołowych, a nie tylko na własnej wydajności. Wreszcie, gracze nie powinni tak bardzo martwić się o wynik meczu, aby zapomnieć, że uprawiają sport i dobrze się bawią po drodze z rodziną lub przyjaciółmi, oglądając z domu

Jak zagrać mecz siatkówki - rozgrzewka

Rozgrzewka jest ważna przed meczem siatkówki. Poprawia krążenie krwi, poprawia zwinność i refleks oraz pomaga zachować koncentrację. Pomaga również uniknąć kontuzji, które mogą wystąpić podczas meczu.

Niektórzy wolą grać z partnerem, podczas gdy inni lubią grać solo. Bez względu na to, kim jesteś i co wolisz, do siatkówki możesz rozgrzać się na wiele sposobów – ćwicząc podania, miękko dryblując, biegając, skacząc na linie i używając piłek lekarskich.

Jak zagrać mecz siatkówki - taktyka

Grając z przeciwnikiem o wyższym poziomie umiejętności, Twój trener powinien monitorować stan psychiczny każdego zawodnika, aby uniknąć błędów lub utraty koncentracji. Mecz siatkówki można porównać do gry w szachy. W obu przypadkach przygotowanie psychiczne jest niezwykle ważne dla sukcesu.

Wskazówki dotyczące meczów:

  • Poznaj słabości, mocne strony i styl gry każdego gracza.
  • Ćwicz prawidłowe wykonanie podstaw, takich jak serwowanie i dobijanie
  • Bądź świadomy tendencji przeciwnika i tego, gdzie lubi atakować
  • Obserwuj wzorce ruchu przeciwnika

Jak zagrać mecz siatkówki rozgrywanie

Gracze w grze dzielą się na dwie drużyny, atakujących i obrońców. Atakujący blokują kolce obrońców i służą do zdobywania punktów. Gdy wynik wynosi 2-1 dla obu drużyn, nazywa się to tiebreakerem na pięć minut ciągłej gry, z których jedna drużyna musi wygrać dwa mecze, aby wygrać mecz. Jeśli w tym momencie nie ma punktów, następuje okres wolny dla wszystkich, w którym jedna osoba z każdej strony może spróbować przedrzeć się, aby zdobyć punkty, nie zdobywając punktów.