Volley Narew Serock - początki klubu siatkówki

Volley Narew Serock

Klub piłki siatkowej Volley Narew Serock powstał w roku 1998 dzięki inicjatywie grupy entuzjastów tego sportu z Serocka i okolic. Wtedy to, grupka przyjaciół, którzy regularnie spotykali się na boisku, postanowiła założyć własny klub, aby móc brać udział w lokalnych turniejach i rozgrywkach.

Na czele tej grupy stanął Janusz Nowak, który został pierwszym prezesem klubu. W skład założycielski klubu weszło 10 osób, w tym pięciu młodych siatkarzy: Piotr, Mateusz, Marcin, Tomasz i Kamil, którzy stanowili trzon drużyny.

Początki

Początkowo klub trenował na boisku w parku miejskim, ale wkrótce otrzymali własne boisko na terenie szkoły podstawowej w Serocku. Dzięki temu, klub mógł rozpocząć regularne treningi i przygotowania do pierwszych rozgrywek.

W roku 1999 klub wziął udział w swoim pierwszym turnieju, który odbył się w Pułtusku. Pomimo że drużyna nie zdobyła wówczas żadnego miejsca na podium, to był to dla nich ważny krok w rozwoju klubu.

Klub dzisiaj

W kolejnych latach klub zdobywał coraz większą popularność wśród lokalnej społeczności, co przyczyniło się do wzrostu liczby członków. W roku 2002 klub zmienił nazwę na Volley Narew Serock, co odzwierciedlało jego regionalny charakter.

Dziś Volley Narew Serock to klub, który z powodzeniem rywalizuje w turniejach i rozgrywkach w regionie, a jego drużyna składa się z młodych, ambitnych i utalentowanych siatkarzy.

pilka do siatkowki